Amerykańskie samochody używane

Samochody produkowane w Stanach Zjednoczonych z pewnością wyróżniają się na drogach, cieszą oczy, ale też oferują bardzo atrakcyjne parametry silnika oraz wyposażenie wnętrza. Na rynku samochodów sporo jest modeli samochodów, takich jak Chrysler czy Dodge. Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw w kwestii kupna pojazdu produkowanego w Stanach Zjednoczonych.

Cena i osiągi

Amerykańskie samochody używane, szczególnie te, które pierwotnie były produkowane na rynek amerykański, są stosunkowo rzadkie, co można zaobserwować choćby po liczbie ogłoszeń dotyczących niektórych modeli. Modele, które są przysłowiowymi białymi krukami, często można kupić w atrakcyjnej cenie, biorąc pod uwagę parametry silnika czy wyposażenie wnętrza. Samochody ze Stanów Zjednoczonych cechują się też bardzo często dużą pojemnością silnika, co z jednej strony przekłada się na lepsze osiągi, ale też generuje większe koszty paliwa. Samochody amerykańskie są mniej ekonomiczne od europejskich modeli.

Dostępność części

Problem amerykańskich samochodów używanych leży w dostępności części. O ile model rozpowszechnione na rynku europejskim są dosyć tanie w utrzymaniu, bowiem elementy do nich są łatwo dostępne, tak mniej popularne modele generują zwiększone koszty przy każdej wizycie u mechanika. Mus sprowadzania części zza granicy podwyższa ceny. Również unikatowa specyfikacja niektórych elementów powoduje, że mechanicy drożej cenią naprawy modeli amerykańskich. Jednak z uwagi na mniejszą popularność takich białych kruków, możliwe jest kupno modelu mało wyeksploatowanego. Odpowiednie dbanie o taki samochód pozwoli unikać wizyt u mechanika i cieszyć się nietuzinkowym pojazdem w rozsądnej cenie.

Comments are closed.