Co wybrać do polerowania lakieru samochodowego?

Polerowanie lakieru samochodowego to jeden z tych zabiegów, które pozwalają na usunięcie małych niedoskonałości z jego powłoki, a także dają możliwość odświeżenia starego lakieru i ponowne nadanie mu głębokiego koloru i połysku. Wyżej wspomnianą czynność wykonuje się przy użyciu specjalnych materiałów i o nich powiemy sobie właśnie w tym artykule.

Gąbka do polerowania

Gąbki polerskie to materiały, które pozwalają w precyzyjny sposób usunąć niewielkie niedoskonałości na lakierze. Ponadto, sprawdzają się w przypadku świeżych i miękkich lakierów, a także idealnie nadają się do ich odświeżania i nabłyszczania. Zabieg z wykorzystaniem tego typu materiałów powinien odbywać się przy użyciu mleczka nabłyszczającego. Należy pamiętać również o tym, że inną twardość gąbki używa się do likwidowania rys i uszkodzeń, inną do polerowania i jeszcze inną do wykańczania.

Futro do polerki

Futro polerskie jest to materiał, który sprawdza się przy bardziej agresywnym polerowaniu lakieru. Za jego sprawą można w szybszy sposób osiągnąć pożądane efekty. Ten rodzaj materiału wymaga jednak doświadczenia od osoby wykonującej polerkę. Wyżej wspomniane stosuje się w przypadku twardych powłok, które nie są łatwe w polerowaniu i wymagają zastosowania odpowiedniej techniki. Futro polerskie pozwala na usunięcie wielu uszkodzeń, a także daje możliwość odświeżenia starego i zniszczonego lakieru. Ponadto sprawdzi się w przypadku likwidacji rozmaitych zarysowań. Jest to produkt, który wymaga większej wiedzy i umiejętności polerskich.

Comments are closed.