Czy Bieszczady to tylko góry?

„A może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady?” Jest to ostatnimi czasy dość popularne powiedzenie i chociaż, powiedzenie to jest traktowane raczej humorystycznie, to tak naprawdę warto byłoby do niego podejść poważniej. Dla turysty, który lubi oglądać i doświadczać nowych rzeczy, Bieszczady będą na pewno wspaniałym doświadczeniem. Warto o tym powiedzieć, ponieważ Bieszczady w dalszym ciągu, należą do najmniej odkrytych rejonów Polski.

Co warto zobaczyć w Bieszczadach?Bieszczady są naprawdę fajnym miejscem do spędzenia wakacji, czy długiego weekendu. Można oczywiście mówić tutaj o tym, że są to wspaniałe góry, ale o tym to raczej już każdy wie lub informacje na ten temat, można zdobyć bardzo łatwo. W Bieszczadach jednak nie chodzi tylko i wyłącznie o góry. W Bieszczadach jest mnóstwo atrakcji, o których może i zdajemy sobie sprawę, ale niekoniecznie wprost łączymy je z Bieszczadami. Najlepszym tego przykładem tutaj jest między innymi jezioro Solina, które jest największym sztucznym jeziorem w Polsce. Dodatkowo na Jeziorze Solińskim jest wzniesiona największa w Polsce tama.

Cerkwie oraz inne zabytki kultury


Powiedzmy sobie jeszcze o tym, co można zobaczyć, jadąc w góry Bieszczady Cerkwie, będą to na pewno budowle, które będą zwracały naszą uwagę, przede wszystkim dlatego, że jest ich najwięcej, jeżeli chodzi o nasz kraj. Jest to oczywiście pozostałość po burzliwej historii tego regionu. Dodatkowo w wielu bieszczadzkich miastach i miasteczkach, zachowała się zabytkowa i unikatowa architektura, z dawnych lat pierwszej oraz drugiej Rzeczypospolitej.

Comments are closed.