Czym są samochody elektryczne?

O samochodach elektrycznych słyszał prawdopodobnie już każdy. Ta nowoczesna technologia, która nie potrzebuje do napędzania auta ropy, cieszy się coraz większą popularnością. Czym jednak konkretnie są samochody elektryczne? Jakie są ich wady i zalety?

Czym są samochody elektryczne?

Każdy kierowca doskonale wie, że auto, żeby jechało, musi najpierw zostać zatankowane ropą lub benzyną. W przypadku samochodu elektrycznego jest podobnie, z tą jednak różnicą, że zamiast paliwa płynnego, auto tankuje się prądem elektrycznym. Ładowane nim akumulatory dostarczają późnej prąd do silnika elektrycznego, który napędza samochód.

Najważniejsze wady i zalety samochodów elektrycznych

Jeśli chodzi o zalety samochodów elektrycznych, to oczywiście najważniejszą z nich jest niska emisja szkodliwych substancji, ponieważ nie dochodzi tu do spalania ropy, co przecież tak silnie generuje zanieczyszczenie. Dodatkowo jest to auto tańsze w użytkowaniu, ponieważ energia, którą zużywa do codziennej jazdy, jest o wiele tańsza, niż w przypadku zużywanej na tym samym dystansie ropy.


Niestety nie jest to pojazd idealny, ponieważ po pierwsze jego zasięg jest o wiele niższy niż auta na benzynę, a po drugie jego cena jest często nawet dwukrotnie wyższa. Powoduje to, że choć auta te są tańsze w użytkowaniu, to jednak na ich zakup pozwolić sobie mogą nieliczni, najbogatsi ludzie.

Nie można również pominąć prawdopodobnie jednej z najważniejszych wad takiego pojazdu, czyli czasu ładowaniu, który nie trwa kilku minut, jak zwykłe tankowanie, lecz często nawet kilkanaście godzin.

Szeroki wybór modeli na: https://nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/o-nas/samochody-elektryczne/

Comments are closed.