Czyszczenie punktowe z użyciem środka do czyszczenia na sucho

Jeśli masz tylko kilka małych plam na swojej tapicerce, może wystarczyć środek czyszczący o niskiej wilgotności, który zawiera rozpuszczalnik bezpieczny dla tkanin (taki jak napoje gazowane, woda itp.). Niestety, większość materiałów tapicerskich nie jest odporna na działanie wody, więc nie można ich czyścić po prostu wodą i gąbką.

Podczas czyszczenia za pomocą środka do czyszczenia na sucho https://autokosmetyk.com/pasty-polerskie, użyj czystej, białej szmatki. Upewnij się, że ściereczka jest czysta i nie ma żadnych luźnych włókien (które mogłyby zostać przeniesione na tapicerkę). Zanurz ściereczkę w środku czyszczącym i wyciśnij nadmiar płynu. Następnie nanieś środek czyszczący na plamę i pozostaw na kilka minut. Na koniec użyj suchej ściereczki, aby usunąć środek czyszczący i brud.

Głębokie czyszczenie mokrą ściereczką i detergentem

Jeśli masz większe plamy, takie jak jedzenie lub napoje, będziesz chciał użyć metody czyszczenia na mokro. Będziesz chciał użyć białej ściereczki, która jest czysta, ale nie nowa (nowe ściereczki mogą pozostawić fuzz na tapicerce). Upewnij się, że woda jest letnia – nie chcesz używać gorącej wody, ponieważ może ona uszkodzić tkaninę.

Możesz również dodać do wody niewielką ilość łagodnego detergentu, który pomoże usunąć brud i plamy. Nie używaj jednak zbyt dużo detergentu, ponieważ może on powodować powstawanie pęcherzyków powietrza i tworzyć mydlany osad na tkaninie.

Jeśli zauważysz, że masz zbyt wiele bąbelków, po prostu wytrzyj wodę ściereczką.

Teraz, umieszcza płótno w wodzie i używa je blot plama. Ponownie, upewnij się, że ścierka nie jest zbyt mokra, ponieważ nie chcesz, aby woda kapała z niej. Jeśli czyścisz dużą plamę, będziesz chciał zrobić ten krok w kilku przejściach. Gdy już usuniesz tyle plamy, ile możesz, pozwól tapicerce wyschnąć i odkurz ją ponownie, aby usunąć nadmiar wody.

Comments are closed.