Dlaczego powinieneś rozważyć KTM 790 Adventure jako swój następny motocykl

Gdy indyjski rynek motocykli typu adventure nabiera tempa, producenci wprowadzają nowe produkty w tym segmencie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas gdy uznani gracze, tacy jak Triumph, Honda i Kawasaki, wciąż aktualizują swoje istniejące modele, nowi gracze, tacy jak KTM i Husqvarna, również pojawiają się ze świeżymi ofertami. Przy tak wielu opcjach do wyboru, zakup nowego motocykla w tym segmencie może być nie lada zadaniem dla poszukiwacza przygód. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się dokładnie KTM 790 Adventure jako potencjalnej opcji dla Twojego następnego zakupu.

Wprowadzenie do KTM 790 Adventure

KTM 790 Adventure to nowy motocykl przygodowy austriackiego producenta. Motocykl zadebiutował globalnie w lutym 2018 roku na Auto Expo, po którym nastąpiła indyjska premiera w marcu. Jest to pierwszy model od KTM napędzany nowym dwucylindrowym silnikiem o pojemności 799 cm3. Model 790 Adventure będzie konkurował z takimi zawodnikami jak Triumph, który przygotowuje model przygodowy typu parallel twin, Ducati Multistrada 950 oraz Honda Africa Twin, która jest obecnie w drugiej generacji.

KTM 790 Adventure: Podstawy

Jeśli chodzi o motocykle przygodowe, nie można się pomylić z bliźniakiem równoległym. W równoległym silniku bliźniaczym zarówno zawory dolotowe, jak i wydechowe są umieszczone naprzeciwko siebie w dwóch oddzielnych cylindrach. Taki układ ułatwia wyważenie wału korbowego silnika, poprawiając wibracje i płynność pracy silnika. Nowy silnik KTM o pojemności 799 cm3 typu parallel twin zbudowany jest z wału korbowego o kącie 60°, głowic cylindrów o kącie 72° oraz stopnia sprężania 10:1. Jest on połączony z sześciobiegową skrzynią biegów w modelu 790 Adventure i ośmiobiegową w Adventure R. Silnik jest chłodzony cieczą, ma odlewany aluminiowy blok cylindrów i aluminiową miskę olejową.

Czy powinieneś kupić KTM 790 Adventure?

790 Adventure to świetny motocykl, bez wątpienia. Jednak to nie czyni go automatycznie najlepszym motocyklem dla ciebie. Pod koniec dnia, zakup motocykla jest bardzo subiektywnym procesem. To, co sprawdza się u jednej osoby, może nie działać u drugiej. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy dany motocykl jest dla Ciebie odpowiedni, jest jazda na nim.

W związku z tym, jeśli szukasz motocykla przygodowego z bliźniakiem równoległym, który skupia się na osiągach w terenie, KTM 790 Adventure jest zdecydowanie warty bliższego przyjrzenia się.

Czy KTM 790 Adventure jest wart swoich pieniędzy?

KTM z pewnością zrobił odważne oświadczenie z 790 Adventure. Ten motocykl ma wygląd i specyfikację, aby konkurować z bardziej uznanymi rywalami. Nowy silnik typu parallel twin od KTM jest również bardzo obiecującą jednostką. To, czy spełni on swoje obietnice, można stwierdzić dopiero z czasem. Jak na razie jednak oznaki są obiecujące.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 790 Adventure będzie jednym z najlepiej sprzedających się motocykli typu adventure w Indiach. Czy jednak będzie warty tych pieniędzy, to się dopiero okaże. To zupełnie nowy model od stosunkowo nowego gracza na indyjskim rynku. Wciąż jest wiele do udowodnienia, ale 790 Adventure ma bardzo dobry start.

Comments are closed.