Glinka do lakieru. Jakie są zalety glinkowania samochodu?

Glinka samochodowa to rodzaj kosmetyku, który nadaje karoserii jeszcze lepszy wygląd bez potrzeby udawania się do salonu auto-detailingu.

Wykonana z plastycznej masy glinka do lakieru zawiera cząsteczki ścierne, która pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów, a przy tym są bezpieczne dla nawierzchni. Dlaczego warto glinkować karoserię?

Skuteczne usunięcie zanieczyszczeń

Za pomocą glinki można dokładnie oczyścić lakier, na przykład z nalotu z klocków hamulcowych, asfaltu czy z żywicy z drzew. Produkt może być używany nie tylko do lakieru, ale też do zderzaków, felg, szyb, lusterek czy reflektorów.

Pogłębienie połysku lakieru

Poddany dokładnemu glinkowaniu samochód odzyskuje naturalny blask lakieru, a jego kolor staje się bardziej intensywny. Karoseria po takim zabiegu znacznie lepiej odbija światło.

Lepsza odporność samochodu na zanieczyszczenia

Gdy lakier jest gładszy, wtedy jest bardziej odporny na brud. Dodatkowo, glinka do lakieru poprawia właściwości hydrofobowe nawierzchni – krople wody szybko spływają z karoserii, szyb.

Przygotowanie samochodu do dalszych czynności pielęgnacyjnych
Glinkowanie jest również bardzo dobrym wstępem do dalszych zabiegów skoncentrowanych na estetyce samochodu. Warto wykonać je przed polerowaniem i woskowaniem karoserii. Glinka do lakieru spowoduje, że nawierzchnia będzie lepiej wiązała się z woskami i wydłuży ich trwałość.

Warto jednak pamiętać o tym, że glinki samochodowe nie pomogą wtedy, gdy samochód ma zarysowania lub nieestetyczne hologramy.

Comments are closed.