Jeansy motocyklowe – stylowe i mocne

Odzież motocyklowa musi spełniać określone warunki, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa korzystającemu z niej motocykliście. Nie bez powodu miłośnicy jednośladów unikają zwykłych jeansów. Co wobec tego oferują im producenci odzieży?

Jeansy motocyklowe – spodnie do specjalnych zadań

Każdy motocyklista który dojeżdża do pracy na swoim jednośladzie, bądź preferuje krótkie i częste wycieczki, ceni sobie specjalne jeansy motocyklowe. Co charakteryzuje ten wyjątkowy element garderoby?
Choć spodnie to wyglądają jak zwykłe jeansy, posiadają wiele ukrytych cech, dzięki którym motocyklista może czuć się w nich bezpieczniej niż w zwykłych jeansach i zdecydowanie wygodniej, niż w specjalnych, skórzanych spodniach motocyklowych. Spodnie nie tylko posiadają odpowiedni, uwzględniający pozycje na motocyklu krój, ale też są szczególnie wzmacniane w miejscach narażonych na uszkodzenia. Mówimy tu nie tylko o wzmocnieniu szwów. Jeansy motocyklowe posiadają również specjalne wzmocnienia wszyte na przykład na biodrach, czy kolanach.

Wygodniejsze niż skóra

Spodnie motocyklowe uszyte z jeansu, zdecydowanie lepiej sprawdzają się na krótkich dystansach, niż spodnie motocyklowe tradycyjne. Łatwo się je zdejmuje i zakłada. Łatwiej też jest w nich poruszać się po zejściu z motocykla, co nie zawsze można powiedzieć o ciężkich specjalnych w spodniach motocyklowych. Oczywiście warto mieć oba rodzaje spodni w swojej garderobie na różne okazje.

Comments are closed.