Kurtka dla motocyklisty – szukaj w sklepie moto?

Z roku na rok przybywa fanów jazdy na motorze. Bardzo często są to osoby, które nie mają odpowiedniego stroju do jazdy. Jak dobrać kurtkę na motor, by czuć się w niej dobrze i bezpiecznie?

Skóra czy tekstylia?
Wybór pierwszej kurtki na motor to nie lada wyzwanie. Sklepy motocyklowe mają bardzo duży wybór. Możemy znaleźć kurtki skórzane, jak i tekstylne, które są lepsze?

Wybór kurtki zależy od stylu jazdy. Do jazdy turystycznej korzystniej wybrać kurtkę tekstylną. Jazda na dużych, ciężkich maszynach, które wywodzą się z amerykańskiej tradycji to zdecydowanie kurtki skórzane.

Sklep motocyklowy to miejsce, gdzie można zasięgnąć fachowej porady. Jednocześnie można dowiedzieć się, że kurtki tekstylne, by były funkcjonalne, muszą mieć gęsty splot. Taka kurtka chroni przed deszczem, równocześnie oddycha i odprowadza pot.

Kurtki skórzane nie posiadają oddychającej membrany. Perforacja oraz dziurki zastępują membranę.

https://moto-tour.com.pl/

Razem czy osobno?
Kupując kurtkę warto zainwestować jednocześnie w spodnie do jazdy na motorze. Dlaczego? Kupując razem cały komplet motocyklista może być pewien, że kurtkę będzie można spiąć razem ze spodniami.

Sklep motocyklowy to miejsce, gdzie można kupić kompletny strój do jazdy motorem. Warto pamiętać o tym, że wsiadając pierwszy raz na motor musimy mieć wszystkie elementy stroju, gdyż tylko strój chroni motocyklistę w razie wywrotki, które w początkowym okresie mogą nie raz się przydarzyć.

Comments are closed.