Kurtka motocyklowa – jak ją wybrać?

Osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę z motocyklami, czyli zapisująca się na kurs prawa jazdy w kategorii A, zwykle nie posiada jeszcze właściwego stroju i nie ma pojęcia, iż obrębie sklepy, zarówno te stacjonarne, jak i internetowe, mają naprawdę spory wybór towaru, zaś dostarczenie wybranego przez nas modelu zza granicy, nie jest już obecnie żadnym problemem. Jedną spośród części ubioru w takim przypadku, będzie kurtka motocyklowa, której wybór postaramy się przybliżyć poniżej. 

Tekstylia czy skóra naturalna? 

W rzeczywistości wszystko zależne jest od charakteru jazdy na motorze. Osoby preferujące szerokie, niskie i duże maszyny, które nawiązują do tradycji amerykańskich dróg, z pewnością wybiorą skórzane kurtki motocyklowe (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kurtki-motocyklowe-12504.html). Z kolei zaś w wypadku szaleństw terenowych, podróżowania albo jazdy turystycznej, lepiej kupować kurtki tekstylne. 

Jak powinno się dopasować motocyklową kurtkę? 

Każda osoba jeżdżąca na motocyklu, w swoim stroju pragnie czuć się komfortowo, a do tego świetnie się prezentować. Niewątpliwie, tego typu ubiór musi być głównie bezpieczny i ochraniać ciało przed prądem powietrza oraz urazami, czy też wszystkim tym, co niesie ze sobą powietrze. Właściwie na temat kompletnego stroju motocyklowego należałoby by powiedzieć, iż winien on być bardziej funkcjonalny, aniżeli ładny. Niemniej jednak, nie jest to wyłączne kryterium co do wyboru motocyklowej kurtki. Przecież każdy z nas, zwraca także uwagę na jakość wykonania i surowców, oraz na kolor. 

Comments are closed.