Na co zwrócić uwagę wybierając kaski motocyklowe Lazer?

Aby wybrać wysokiej jakości kask Lazer należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, jaki typ kasku w rzeczywistości nam odpowiada. Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko kaski integralne i otwarte, ale również modularne, szczękowe i enduro. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać solidny kask na lata, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Na co zwrócić uwagę?

Jak łatwo się domyślić wysokiej jakości kaski motocyklowe Lazer koniecznie muszą spełniać normy i atesty bezpieczeństwa. W przypadku kasków marki Lazer (sprawdź modele) nie ma problemu z certyfikatami, ponieważ wszystkie modele mogą pochwalić się odpowiednimi atestami. Bardzo ważną rolę odgrywa także wykonanie skorupy oraz wypełnienie pianką EPS. Do wyboru są skorupy wykonane z termoplastiku, polietylenu i specjalnych włókien szklanych. Nie można zapominać także o rewelacyjnych kaskach węglowych i modelach z kevlaru. Jeżeli chodzi o piankę EPS, to jej głównym zadaniem jest tłumienie i rozpraszanie energii kinetycznej.

O czym należy pamiętać?

Wysokiej jakości kaski motocyklowe Lazer powinny posiadać wyjmowaną wyściółkę i bardzo wydajny system wentylacji. Największą zaletą wyjmowanej wyściółki jest oczywiście to, że można ją szybko wyprać. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem jest wyściółka hipoalergiczna. Jeżeli chodzi o system wentylacji, to dba on o prawidłową wymianę ciepła i termoregulację. Nowoczesne kaski Lazer mogą pochwalić się także niezawodnym systemem zapięć oraz rewelacyjnymi blendami przeciwsłonecznymi. Osoby, które chcą zamontować dodatkowo interkom, powinny sprawdzić także, czy wybrane kaski Lazer oferują taką możliwość.

Comments are closed.