Ochronny pancerz karoserii

Lakierowi na karoserii szkodzi wiele rzeczy – opady, których odczyn z obojętnym nie ma nic wspólnego, słońce, a dokładnie mówiąc promieniowanie ultrafioletowe, środki chemiczne na drogach i te stosowanie w myjniach samochodowych, zarysowania, wżery, które mogą stać się ogniskiem korozji i wiele, wiele innych czynników.

Miękki lakier

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że współczesne lakiery pozbawione twardych, toksycznych dla środowiska, utwardzaczy, najzwyczajniej w świecie niszczą się już podczas mycia czy wcierania wosku. Jak go chronić? Lśniący lakier, w dobrej kondycji jest wizytówką auta, a tymczasem już samochody, które opuściły salon dwa lata od dnia sprzedaży, wymagają solidnych prac tj. polerka. Jak chronić tę nietrwałą powłokę?

Dodatkowa powłoka

Powłoka ceramiczna to obecnie najskuteczniejszy sposób na ochronę karoserii. Bezbarwne komponenty powłoki zawierają nanocząsteczki tytanu, które ściśle przylegają do porowatej struktury lakieru i tworzą na jego powierzchni trwałą, grubą powłokę. Dzięki powłoce, która charakteryzuje się nieorganicznym pochodzeniem, nie zachodzą reakcje z powietrzem, dzięki „odpychaniu” wody na powierzchni lakieru nie tworzą się plamy, zacieki, do umycia samochodu wystarczy sama woda, a usunięcie owadów czy ptasich odchodów nie stanowi najmniejszego problemu. Powłoka ma także walor estetyczny, o którym warto wspomnieć – jej nałożenie sprawia, że uwypukla się charakterystyczne „ziarno” lakierów typu metallic, kolor nabiera głębi, a karoseria – diamentowego blasku.

Comments are closed.