Podstawowe informacje o relingach dachowych

Wakacyjne wyjazdy to czas relaksu, mile spędzonych chwil z najbliższymi oraz wypoczynek, który ładuje nasze baterie na kolejne miesiące. Każdy kierowca jednak wie, że podróż wakacyjna to często także spore problemy związane z pakowaniem. Często wydaje się nam, że jadąc samochodem, możemy zabrać ze sobą niemal wszystko. Zbyt duże nagromadzenie bagażu daje jednak o sobie znać w chwili, gdy wszystko trzeba jakoś rozlokować w aucie. W takich sytuacjach zwyczajnie zaczyna brakować miejsca. Pomocne jednak mogą być relingi dachowe do auta.

Czym są relingi?

Są to po prostu dwie podłużne belki, które umieszczone są na dachu pojazdu. Stanowią one bazę do montażu różnego rodzaju bagażników, boxów i uchwytów dachowych, które pozwalają przewozić wiele najróżniejszych ładunków.
Do relingów z https://www.carmager.com/pol_m_BAGAZNIKI_Bagazniki-dachowe_Bagazniki-bazowe-13862.html przymocowane mogą być stojaki na rowery, uchwyty na narty, ale nawet na kajaki. Jeśli samochód posiada takie wyposażenie, uzyskuje się ogromne możliwości w zakresie przestrzeni bagażowej. Sprawia to, że podróż samochodem staje się o wiele przyjemniejsza, gdyż bagaż nie zajmuje każdego wolnego miejsca w samochodzie. Relingi często okazują się jedynym sposobem na przewiezienie danych rzeczy. W końcu trudno sobie wyobrazić przewożenie autem rowerów z całą rodziną.

Czy powinno się kupować relingi samochodowe?

dachowy reling

Zanim jednak przejdzie się do omawiania konkretnych cech charakterystycznych relingów, w pierwszej kolejności każdy kierowca powinien zadać sobie pytanie, czy faktycznie są mu one potrzebne.
Wszystko tak naprawdę wynika z osobistych potrzeb. Jeśli nie podróżuje się samochodem zbyt często, a dodatkowo nie wozi się i nie planuje się wożenia np. nart lub rowerów, inwestycja w relingi nie będzie konieczna, ani tym bardziej specjalnie opłacalna. Zwyczajnie nie uda się wykorzystać ich potencjału i możliwości. Z drugiej jednak strony, jeśli faktycznie czujemy brak miejsca bagażowego w aucie i za każdym razem, gdy wyruszamy w podróż, rozlokowanie w samochodzie bagażu staje się wyzwaniem, to relingi będą po prostu konieczne.

Kto przede wszystkim powinien zainteresować się relingami?

Warto wiedzieć, kto w największym stopniu powinien rozważyć zakupienie relingów, a także dodatkowych, mocowanych do nich uchwytów lub boxów. Którzy kierowcy takim dodatkiem będą wprost zachwyceni?
Nie da się ukryć, że najczęściej po relingi sięgają osoby aktywne fizycznie. Przykładowo miłośnicy białego szaleństwa, którzy często jeżdżą na nartach lub na snowboardzie wprost nie wyobrażają sobie podróżowania na wakacje bez relingów. Nawet jadąc autem, samodzielne umieszczenie w nim nart może być bardzo trudne, o ile nie niewykonalne. Ten sam problem mają również osoby jeżdżące na rowerze. Co prawda wszystkie te rzeczy da się zapakować do auta i jeśli tylko się uprzemy, istnieje szansa, że się zmieszczą, lecz takie podróżowanie nie tylko nie będzie zbyt komfortowe, lecz dodatkowo może być skrajnie niebezpieczne. Znane są bowiem sytuacje, gdy np. przewożone narty tak się obsunęły, że zablokowały skrzynię biegów i w wyniku tego nastąpił wypadek.

Comments are closed.