Polerowanie lakieru z użyciem futra polerskiego

Polerowanie to niezwykle ważny etap prac lakierniczych. Pozwala ono na doskonałe odświeżenie starego lakieru oraz przywrócenie mu pięknego koloru oraz połysku. Ponadto pozwala na doskonałe usunięcie wszystkich, nawet niewielkich niedoskonałości powłoki. Czynność tą można wykonać przy użyciu odpowiedniego futra polerskiego.

Do czego warto zastosować futro polerskie?

Dla wielu osób, które to dopiero rozpoczynają przygodę z polerowaniem lakieru samochodowego istotny problem może stanowić dobór odpowiedniego materiału. Obecnie na rynku motoryzacyjnym dostępne są bowiem różnorodne gąbki oraz futra polerskie, które w połączeniu z wysokiej jakości mleczkiem polerskim potrafią zdziałać cuda.

Decydując się na zakup futra polerskiego warto pamiętać o tym, że produkt ten doskonale nadaje się do:

– polerowania twardych lakierów samochodowych
– punktowego wycinania rys
– korekty mocno zniszczonych powłok lakierniczych

Jak polerować powłokę z użyciem futra polerskiego

Futro polerskie ( >>zobacz takie) to doskonały produkt, który warto wybrać spośród wielu innych wówczas, gdy zamierzamy przeprowadzić pełną korektę lakieru oraz usunąć z danej powierzchni lakierniczej duże oraz widoczne gołym okiem uszkodzenia.

Przystępując do polerowania warto zawsze mieć na uwadze fakt, że jest to materiał bardzo agresywny w stosunku do powłoki. Co prawda daje on bardzo szybsze efekty oraz znacznie przyspiesza proces polerowania, ale jego użycie wymaga posiadania dużego doświadczenia, które to umożliwia precyzyjne prowadzenie narzędzia po powierzchni danej powłoki lakierniczej. Efekt końcowy jest zawsze w pełni zadowalający jeśli użyjemy również odpowiedniego mleczka do polerowania.

Comments are closed.