Wosk carnauba – co to jest, jakie ma właściwości, jak go nakładać

Woski to popularne kosmetyki samochodowe, które stosowane są do polerowania karoserii. Wśród wielu dostępnych preparatów warto zwrócić uwagę na wosk carnauba, który pozwala na uzyskanie wyjątkowego połysku!

Czym jest wosk carnauba?

Carnauba jest rodzaj wosku naturalnego pozyskiwanego z palmy Copernicia cerifera – kopernicji, która naturalnie rośnie w Brazylii. Posiada on formę drobnych łusek o lekko żółtawym kolorze.

Jest to najtwardszy ze znanych wosków naturalnych, który posiada szerokie zastosowanie. Również sprawdza się jako wosk samochodowy do pielęgnacji karoserii. Jest często używany w salonach auto detailingu, ale można korzystać z niego także samodzielnie.

Dlaczego warto wypolerować lakier woskiem carnauba?

Ze względu na swoje właściwości carnauba bardzo dobrze sprawdza się jako wosk samochodowy do nakładania na każdy kolor lakieru.

Główne zalety wosku carnauba:
– długotrwałe zabezpieczenie lakieru
– lustrzany połysk karoserii
– podkreślanie głębi koloru
– właściwości hydrofobowe – ułatwia spływanie wody
– zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi
– mniejsza podatność lakieru na zabrudzenia

Jak nakładać wosk samochodowy carnauba?

Kosmetyk tego rodzaju posiada konsystencję gęstej, tłustej pasty. Często w zestawie z woskiem można znaleźć także specjalne aplikatory.

Przed nałożeniem wosku należy dokładnie oczyścić karoserię. Wosk nakłada się kolistymi ruchami, zostawia na 5 minut i poleruje ręcznie ściereczką z mikrofibry.

Wosk utrzymuje się na karoserii nawet do kilkunastu myć, dlatego raz nałożony będzie mógł posłużyć na długi czas.

Comments are closed.