Yamaha R6 – motocykl sportowy na tor

Każdy miłośnik motoryzacji doskonale zdaję sobie sprawę, że nie każdy jednoślad nadaje się do użytku w mieście lub na drogach. Z pewnością dotyczy to takich motocykli sportowych, jak Yamaha R6. Ten cieszący się wyjątkową popularnością sprzęt w Polsce może zagwarantować moc rzędu 124 KM i moment obrotowy 65,7 Nm. Wszystko to sprawia, że można nim osiągnąć prędkość rzędu 260 km/h.

Motocykl na tor

Bez wątpienia Yamaha R6 to doskonały sprzęt, który pozwala na poczucie prawdziwych emocji, ale jedynie na torze! Nie chodzi tylko o jego możliwości, ale również o konstrukcję, która sprawia, że korzystanie z tego sprzętu w warunkach miejskich jest zwyczajnie bardzo niewygodne! O czym jeszcze warto wspomnieć?

Wynika to, chociażby z kształtu znajdującego się przy kierownicy baku, który w połączeniu ze sportowymi rękawicami niemalże uniemożliwia powolne manewrowanie motocyklem przy węższych zakrętach. Dodatkowym utrudnieniem jest jazda z pasażerem, który mając niewielki wzrost może mieć problem z objęciem kierowcy.

Dostęp do części i akcesoriów

Wszystko to sprawia, że motocykl ten nadaje się głównie do wykorzystania na torze. Zaletą modelu R6 jest jego popularność, która sprawia, że części do Yamaha R6 są stosunkowo łatwo dostępne. Równocześnie ich cena sprawia, że ten model Yamaha z pewnością nie trafi do miłośników motocykli z niewielkim budżetem.

Podobnie różnorodne akcesoria do Yamaha R6 są łatwo dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online. Tak więc każda osoba, która będzie poszukiwała wymarzonych naklejek, czy też innych akcesoriów nie będzie miała problemów, aby je znaleźć.

Comments are closed.