Wulkanizacja na zimno czy na gorąco?

Wymiana opon bardzo często wiąże się z dość dużym wydatkiem. Na szczęście nie zawsze trzeba wyrzucać stare opony. Dzięki wulkanizacji, można poradzić sobie z wieloma uszkodzeniami i tym samym zaoszczędzić sporo gotówki.

Jakie zalety i wady ma wulkanizacja na zimno?

Największymi zaletami wymiany opon na zimo jest oczywiście bardzo przystępna cena oraz szybkość naprawy zużytych opon. Usługa wulkanizacji na zimno dostępna jest tak naprawdę niemal we wszystkich profesjonalnych warsztatach Nord Auto. Naprawione opony mogą wytrzymać nawet do kilkunastu miesięcy. Jedyną wadą tej metody jest to, że doskonale sprawdzi się ona jedynie w przypadku niewielkich uszkodzeń czoła opon. Przy większych uszkodzeniach należy skorzystać z innej metody.

Jakie zalety i wady ma wulkanizacja na gorąco?

Profesjonalna wulkanizacja na gorąco to doskonała propozycja dla tych kierowców, którzy chcą naprawić obszerniejsze uszkodzenia. Dzięki tej metodzie można poradzić sobie nawet z uszkodzeniami na boku opony. Metoda na gorąco jest bardzo wytrzymała i długotrwała, dlatego też jest to najlepsze rozwiązanie. Jedyną wadą jest nie tylko większy koszt, ale również mniejsza dostępność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie każdy warsztat oferuje tego typu usługi.

Co warto wiedzieć?

Wulkanizacja na zimno, to nic innego jak popularna metoda chemiczna, która w dużym skrócie mówiąc polega na zastosowaniu specjalnego wypełniacza chemicznego, którego głównym zadaniem jest uzupełnienie uszkodzenia. Jeżeli najedziemy na gwóźdź to warto skorzystać właśnie z tej metody, dzięki czemu wymiana opon nie będzie potrzebna.

Comments are closed.